04.Tem.2009 Braas Çatı Sistemlerinde Solar Panel Çözümü

Ucuz İndirimli Elektrik

Tasarrufun en önemli kaynaklarından olan izolasyon konusunda çatı çözümleriyle tanıdığımız Braas ürün gamında bir de solar panel barındırıyor. Böylece güneş enerjisi kullanımını izolasyon ile birleştirerek yekpare bir çözüm sunmaktalar. Panel ve çatı sisteminin uyumu sağlanarak olası sızdırmazlık sorunlarını da bu şekilde bertaraf etmeyi amaçlamışlar. Zaten firmanın ürün lansmanında da garantili sızdırmazlıktan bahsediliyor. Üstelik güneş panellerinde kullandıkları sistem ısı taşıyıcı olarak kullanım suyu dışında başka bir akışkanın dolaştırıldığı pompalı sistemlerden. Bu şekilde sızdırmazlıktaki güvenin dışında klasik güneş panellerinde rastlanan depo sorunları, korozyon ve donma gibi problemlere önlem alınmış.

braas_cati_izolasyon_solar_gunes_panelAncak yine de panellerde kullanılan sistem piyasada bulabileceklerinizin en iyisi değil. Gereğinden çok daha hantal ve ısı taşıyıcı akışkan seçimi çok iyi sayılmaz. Teknolojik açıdan daha gelişmiş ve verimli bir panel sistemi kullanılması yerinde olurdu. Firma, panellerinin “Braas olmayan” çatılarda da kullanabileceğini belirtiyor. Fakat tasarruf yönünden bakınca tek başına panellerinin kalitesi iyi bir seçim olmayabilir.  Yine de genel anlamda bir çözüm düşünenler için bir alternatif teşkil ediyor.  Çatı yaptırırken tek firmayla muhatap olmak; çıkabilecek problemlerde sorumlu tespit etmek açısından yine de bir avantajdır. Bunun dışındaki durumlarda tasarruflu ve verimli bir güneş paneli için başka markalara bakmanızda fayda var.

Genel olarak zaten mutlaka güneş paneli öneriyoruz. Isınma ve sıcak su kullanımında özellikle olmazsa olmazlardan biri güneş panelleri. Elektrik ve yakıt sarfiyatını minimize edecek, yenilenebilir enerji kullanarak her anlamda tasarruf yapmış olacaksınız. Yeni teknolojilerle geliştirilen ürünler klasik sistemlerin insanı “olaydan” soğutan problemlerini de ortadan kaldırıyor. Bu anlamda Braas ta kendine düşeni kısmen yapmış gözüküyor. Şimdilik çok beğenmesek de Braas’tan daha detaylı bir bilgi alabilirsek konuyu karşılaştırmalı olarak yayınlayabiliriz. Bu şekilde avantaj-dezantaj tablosuyla ürün hakkında karar vermek kolaylaşacaktır. O zamana kadar  ürünlerin detayları için web sayfasını gezebilirsiniz:  http://www.braas.com.tr

Benzer Konular

  1. Geri Dönüşümlü Konut Projesi: Solar Kent
  2. Şekerbanktan Eko Kredi: Tasarrufa uzat elini Türkiye!
  3. Kireç Problemi Dosyası
  4. Enerji Tasarruflu Ampullerin Avrupada Önü Açıldı
  5. Yalıtım Ceketleriyle Isı ve Enerji Tasarrufu

Yorum Sayfası

Bu konu için 1 Yorum Var Konu: "Braas Çatı Sistemlerinde Solar Panel Çözümü"

  • hakkı diyor ki:

    Braas Ankastre panellerini ısıtma destek olarak kullandım,sizin de belirttiğiniz gibi çatımı yenilerken bu kollektörü tercih ettim.kullanımın yanısıra evime mimari açıdanda çok büyük değer kattı .ürünü kullanmadan önce yaptığım derin araştırmalar sonucu ürünün içersinde tichelmann bağlantılı ve % 80.5 verimli olması termal kollektörler açısından ürünü öne çıkarabiliyor.yakıt tasarrufum evimde % 40 civarında düştü.Bir de firmanın teknik yönden çok yeterli olması ve alman disisplini beni çok etkiledi.fiyat olarak muadillerinden yüksek olması tek dez avantajı gözüksede kendi evim için bunu tercih ettim.teşekkürler.

Yorum yazın.

Sayfalar

Tasarrufu paylaş, üye ol

Kategoriler