25.Ağu.2009 Şekerbanktan Eko Kredi: Tasarrufa uzat elini Türkiye!

Ucuz İndirimli Elektrik

“Tasarrufa uzat elini Türkiye” sloganıyla İZODER ( Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği ) ile birlikte organizasyon düzenleyen Şekerbank, “Eko Kredi” adıyla kredi desteği vermeye başladı. Şekerbankın ekokredisi, tasarruf kriterlerine uygun olma koşuluyla çeşitli faiz oranlarına ve vadelere sahip. Ağırlıklı olarak izolasyon ve enerji tasarrufu projelerine İZODER tarafından sertifikalandırılmış personel ile teknik danışmanlık sağlanması düşünülmüş. Bir süredir kredi konusunda tasarruf açılımlar yapan Şekerbank’ı ve İZODER’i daoğal olarak destekliyoruz.

Şekerbank eko kredi Şekerbank’ın tasarruf konspti ile hazırlanan kredi paketlerinden “EKOkredi Yalıtım” adıyla sunulan 12 ay vadeye %0 faiz uygulanan çeşidinde kredi verilecekler arasına apartman yönetimleri de katılmış. İstenirse 48 aya çıkartılabilen vadeler ısı, su, ses ve yangın yalıtımı yapmak isteyen ev sahibi ve apartman yöneticilerine yönelik. Bu kredi çeşidinde İZODER’in de payı büyük. 600’den fazla yalıtım konulu firmayı bünyesinde toplayan dernek bankanın teknik danışmanlık sorununa çözüm olmuş. Alınacak kredi ile yapılacak yalıtım ve inşaat işleri hem konut sahiplerinin tasarrufa yöneltilmesini sağlayacak hem de dernek firmalarına iş kaynaği olacak. Kredi veren banka zaten kar edeceğine göre herkesin ciddi kazanımları olacağı akıllıca bir kredi konsepti kurulmuş oluyor.
Kredi kullandırılacak projeler sonucu yapılacak elektrik, su ve yakıt tasarrufunun mevcut faturalarda en az %50’lik kazanç sağlayacağını hesaplayan yetkililer harcamaların 3-5 yıl içerisinde kendini amorti etmesini öngörüyorlar.

Kredi ana koşulları şu şekilde açıklanmış:
• Gerçek kişilere, pencere ve çatı yalıtımı, mantolama, güneş enerjisi, doğalgaza geçiş, A sınıfı enerji vb. harcamaları için TL olarak kullandırıyor.
• Minimum vade 3 ay, maksimum vade 60 ay oluyor.
• Kredi konusu işle ilgili, kredi talep eden kişi adına düzenlenmiş mal/hizmet faturasının aslının ibrazı şart tutuluyor.
• Maaşları Bankamız tarafından ödenen kurum çalışanları ile kamu ve özel sektörde bordrolu/ücretli çalışan tüm gerçek kişiler kefilsiz olarak başvuruda bulunabiliyorlar.
• Yapılacak inceleme sonrası bankanın ilave belge, teminat ve kefil talep etme hakkı saklı tutuluyor.

EKOkredi adı altında benzer konularda başka krediler de almak mümkün:

EKOkredi bireysel ile ilk 4 aya kadar ödemesiz ve 3 ay taksitli olmak üzere iki ödeme seçeneği sunuluyor.
• Pencere ve çatı yalıtımı kredisi
• Mantolama (duvar ısı yalıtımı) kredisi
• Güneş enerjisi kredisi
• Doğalgaza geçiş kredisi
• A sınıfı enerji (Elektrikli ev aletleri, aydınlatma sistemleri) kredisi

EKOkredi ticari ile 8 yıla varan vade ve 2 yıla kadar geri ödemesiz seçenekler sunuluyor.
• Binalarda Enerji Verimliliği Kredisi
• Yenilenebilir Enerji Kredisi
• Atık Yönetimi Kredisi

EKOkredi tarım ile anlaşmalı firmalarla ilk yıl faizsiz ve hasata endeksli ödeme seçeneğiyle birlikte 36 aya varan vade uygulanıyor.
• Modern Sulama Ekipmanları Kredisi

Kısaca Şekerbank EKOkredi ana başlığıyla tüketiciyi son derece olumlu kullanıma yönelten kredi paketlerini kulanıma sunuyor. Koşullarının iyi yada kötü olması günden güne değişecek olsa bile kullanılan konsept ve müşteriyi doğru yönlendirmesi açısından çok olumlu bulduk. Benzer bir bakış açısıyla devletimizin de benzer teşvikler sunması ya da en azından bu tür girişimleri destekleyecek teşvik önlemleri almasını umuyoruz.
Kaynak: Şekerbank Ekokredi

Benzer Konular

  1. Geri Dönüşümlü Konut Projesi: Solar Kent
  2. Yalıtım Ceketleriyle Isı ve Enerji Tasarrufu
  3. Kireç Problemi Dosyası
  4. Braas Çatı Sistemlerinde Solar Panel Çözümü
  5. Renault’da ECO2 konsepti ile tasarruf yaklaşımı

Yorum yazın.

Sayfalar

Tasarrufu paylaş, üye ol

Kategoriler